laupäev, 4. veebruar 2012

Veelkord India eksoodist

Kuna saurusevõhk pakkus huvi, võtsin ette ja otsisin üles pildi ka taime lehest. Mul leht üksikuna pildistatud ja siin on näha, et tegemist on tõeliselt ilusa taimega. Sügisel tuleb ta üles võtta enne külmade saabumist, muidu ei moodustu õiealged, vajab selleks pisut jahedamat perioodi. Eelmistel aastatel võtsin ta liiga vara üles ja õit ei näinudki.. Aga hiljem on sibulat raske leida, kuna lehed on ju läinud:) Kevadel kui suurem külmaoht möödas on, panen ta jälle maha. Mati Rang ütles, et ta pole ka neid alati üles võtnud, aga sel aastal on lund vähem ja oht on suurem, et külmavõetud saada võib, aga eks varsti ju kevad ja siis näeb. Ma võtsin ainult ühe sibula üles, et ikka miski vähemalt alles jääks. Aga kui hästi läheb, siis on lootus kevadel neid huvitavaid õisi peenras näha :) Mis lõhnasse puutub, siis pidi iseäralik lõhn tal olema jah, aga mina ei tundnud seda:) Äkki oli selles süüdi nohu, mis mul sel´ hetkel oli.

2 kommentaari:

Unknown ütles ...

Ära Sa seda õit eriti oota-ta haiseb õudsalt!Mul olid nad(see tähendab -sibulad), riiete toas(seal on jahe) talvel.Äkki mees ütles, et meil on vist hiir või rott sinna ära kärvanud! Läksin siis otsima ja leidsin oma imestuseks , et mu sibulad olid õitsema hakanud, ei mulda ega vett!Leht ise on äga väga efektne.Kevadel panen nad mulda ja siis hakkab see leht kasvama.Midagi ma olen aga valesti teinud, sest alles on mul nüüd ainult väga väikesed. Võib-olla nad teatud aja jooksul surevadki välja.

helleaed ütles ...

Jah, ega need haisvad õied on jubedad küll :) Üks kaktuse moodi tegelane tahtis mind küll majast välja ajada :D Õnneks oli suvi ja tõstsin ta enda õue haisema.
Aga antud juhul ma lehka ei tundnud, äkki õis ei arenenud lõpuni välja. Panin ta aknalauale, et paremini värvuks, aga seal oli suhteliselt jahe võrreldes selle kohaga, kus ta enne oli. Aga ma ainult selle ühe võtsin üles, teised jäid katseks peenrasse. Ja nüüd on kevadel näha, kas selle suhteliselt vähese lume ja suure külmaga elavad talve üle. Mul on veel valkjad hiidhüatsindid ka maas. Eelmistel talvedel talvitusid kenasti, aga siis oli ülisügav lumi kaitseks. Nii et kevade lähenedes on ootusärevus hinges ja lootused endiselt suured, et lemmikutega kõik hästi on :)