neljapäev, 21. juuni 2012

Saabus suvi...

Algatuseks kõigile ilusat suve! Mida siis soovida...eks ikka palju päikest, mõõdukalt vihma ja ilusaid taimi!
Aeg möödub oma kindlas ja kiires tempos, alles imetlesime esimesi kevadisi õisi ja nüüd juba suvi ning uued elamused suviste taimede poolt pakkuda :) Kuidagi tundub, et ei jõua oma plaanidega ühes rütmis käia, aega justkui jääb napiks. Meil on ka sellel suvel paar suuremat ettevõtmist plaanis, ehk sügiseks saab valmis :) Naabriga piirnev kallak on pooles ulatuses oma tugimüüri saanud, mis mulle palju rõõmu valmistab, kuna kogu need aastad oleme hädas olnud selle kallaku ja seal lokkava umbrohuga. Seal kivide vahel on omale kodu leidnud erinevad mägisibulad, aruheina taimed kasvatasin ise ja tundub, et selle paari nädala jooksul, mis nad oma kasvukohal olnud on, on nad päris hea välimusega ja õnnelikud. Kallaku algus on laugem, seal ka paar kadakat, mis juba mitu aastat oma kasvukohal olnud ja päris suureks sirgunud. Ka üks kääbus-mägimänd on sinna kodu leidnud ja veel kurerehad, aga nende kohta ma isegi liiki ei tea. Pole jõudnud nii süva uurida.
Võibolla suurem uudis on aiaelust see, et Ain haljastas meie abihoone katuse. See on pikalt plaanis olnud ettevõtmine, sai seda asja uuritud ikka ka siit ja sealt :) Nüüd on asi nii kaugel, et osa taimi sai sinna istutatud ja osa külvatud. Ma pole küll päris kindel, kui hästi see õnnestub, kuna suured puud on päris lähedal, aga kui ei proovi, siis ei saagi teada. Noortaimed kasvatasin ette oma linnakodus. Igal varakevadel tuleb see kihu, et tahaks tärkamist näha :) Ja nii ongi, et alati leiab sellele soovile ka mingi rakenduse.
Nüüd siis pildikesi ka juunikuisest aiast. see on kõige kindlam vahend enese arusaadavaks muutmiseks:)
3. juuni pildis.

10.juuni pildis.
16. juuni pildis.


See postitus sai nüüd küll veidi kaootiline ja kiirustades tehtud, ei nimesid ega kommentaare, aga tore vaadata ikka :) Praegu on aias kõik väga ilus, värvid on nii värsked ja tunne on nii hea....
Lõpetuseks tahaks oma headele lugejatele soovida kõike head ja tänada toredate kommentaaride eest. Olen iga päev mõtetes Teiega, loen Teie postitusi, vaatan ja imetlen Teie ilusaid pilte.

5 kommentaari:

MUHEDIK ütles ...

Suur Õitsemine on käes ja iga aed pakub just praegu lugematuid vaimustavaid, hingekosutavaid hetki.
Sul on väga ilus, hoogsate joonte, ilusate kaarte ja ehitustega voogav, voolav aed. Seda tahaks kohe suure õhinaga vaatama tulla.

Unknown ütles ...

Samad sõnad!Isu vaatama tulla on ikka väga suur!

helleaed ütles ...

Aitäh lugemast-vaatamast! Külaliste üle oleks küll väga hea meel :) Juulis on mul puhkus ja siis võib seda kaaluda. Kuigi jah, pildil on see asi igal juhul ilusam :)

Kadakas ütles ...

Just need hoogsad jooned - see lai kaarega murutee on väga kaunis! Pergola on selline minu maitsele - ilma keeruliste nikerdusteta - kaua ta praeguseks vastu on pidanud ja kas sel on sügavam vundament all või kivide peal?

Kimalane ütles ...

Lai kaarega murutee...ilus vaade! Ja palju muud.