Käes on selline hetk, kui uusi õitsejaid on vähe lisandunud. Aga mõne foto siiski saan üles laadida.
Liivatee
Thymus
Liivateed on küll ühed väga uhked õitsejad. Tipphetkel on terve puhmik tihedalt õitega kaetud.
Suureõieline tõnnike
Stacbys macrantha
Tõnnikesed on vanad tuntud taluaialilled. Vaieldamatult uhked oma õitsemise tipphetkel. Minu taimed on silmapaistvad ka selle poolest, et üsna kõrgeks kasvavad. Ju siis on sobivad kasvutingimused.
Iiris
Iris
Need on sibulaga iirised. Ma ei oska arvata, kas on tegu inglise mõõkiirisega. Kirjelduste uurimisel tundus, et äkki on. Muidu igati eeskujulik õitseja :) Ja päris sümpaatne ka :)
Liilia
Lilium
Liiliad on üks minu kiiksudest. Olen nad kokku korjanud siit ja sealt ja väga naudin nende suursuguseid õisi. Nagu kõik erinevad valdkonnad on ka liiliad üks terve teadus omaette, mida ma siiani omale pole jõudnud selgeks teha, aga ehk kunagi jõuab :)
Mägisibul
Sempervivum x hybrida
Polegi oma lühikese aednikuelu jooksul nii efektselt õitsevat mägisibulat näinud. See õitsemine kestis ka oma paari nädala jagu. Ega järeldada pole siin muud, kui et sobiv kasvukoht on :)
Võsaraudrohi
Achillea ptarmica
See on üks huvitav tegelane, kes tahab laiutada. Minul kasvab ta sellise koha peal, kus päris õiget korda nagu polegi. Seal ta võitleb naabritega ja minu abistava käega saab ta ohjes hoitud:)
Õnnehein
Erigeron x hybridus
Jälle ühed tuntud vanad taluaia taimed. Mina sain selle taime ühe aiandushuvilise vanahärra käest, kui hakkasin 2008. aastal oma aeda aktiivselt rajama. Siis oli iga taimeke tänuga vastu võetud, mida kuskilt pakuti. Tänaseks olen tunduvalt valivamaks muutunud :)
Kamtšatka kukehari
Sedum sp
Kukeharju on võrratult palju erunevaid. Omamoodi lahedad nad on ja minu aias päris mitmed erinevad kasvukoha leidnud.
Sidrun-liivatee
Thymus x citriodorus
Liivateed on toredad oma pinnakatjarolli täites, kuigi minu pinnakatjad olid möödunud talvel näriliste rünnaku ohvrid. Kevadel oli pilt nii kurb, et polnud peaaegu midagi järel peale hakkmassi.
Kassiurb-puju
Artemisia ludoviciana
Mul on mingi omamoodi suhe nende hallikate lehtedega taimedega. Kuidagi väga sümpatiseerivad. Antud taim tahab ka juurest aktiivselt paljuneda, aga temaga tuleb lihtsalt tähelepanelik olla. Muidu võib ta teised ära lämmatada. Sügise poole tahab ta ka lamanduda, aga mul on ta sellises kohas, kus ta lamandub kivide peale ja see mind ei häiri.
Hall kuningakepp
Oenthera fruticosa subsp glauca
Tema on mul saadud suvilanaabri käest juba ammu ja püsib kindlalt minu taimenimekirjas. On efektne õitsemise ajal ja igati meie kliimas vastupidav.
Valge õiega roos on sort ´Aspirin´
Punaseõielise nimi teadmata. Ostetud potiroosina ja Triinule umbes 5 aasta eest kingitud. Sai ta linna lillepeenrasse istutatud ja nii tema seal kasvab. Kuigi sel aastal pole ta nii võimas kui eelmistel aastatel on olnud.
Aga mis puudutab ´Aspirini´, siis tema on küll üks väga hea roos. Sel suvel kasvab ta minu peenras 3.aastat ja oli esimese õitsemise ajal ikka väga uhke suur valge kera. Linnaoludes ma isegi pole roose eriti mullanud ega oluliselt katnud. Muidugi on viimastel aastatel olnud paks lumi vaibaks. Kevadeti olen pidanud vajalikuks suurt lund pealt ära kaevata, et vältida taimedel õhupuudust.
Tänaseks lõpetan. Esimesel võimalusel jätkan sealt, kus pooleli jäi.