laupäev, 9. märts 2013

Pole enam palju aega......

.... ja saabub kauaoodatud kevad. Pikkadel talveõhtutel on tunde surfatud netiavarustes ja taimemaailma võimalustega tutvust tehtud. No on ikka palju ahvatlusi. Peab suutma endale aru anda ja kuskilemaale piirid asetama. Õnneks seab olemasolev aiaruum piirid ette. Mõned siberi iirised ja pseudata iirised on tellitud. Nendele lisaks paar aedhortensiat leiavad ka kevadel tee meie aeda.
Möödunud sügisel soetasin mõned uued liiliad ja esmakordselt katsetan liiliate paljundamist sibulasoomustega. Siiani on kõik kenasti laabunud ja pisikesed liiliasibulad on kasvamas.
Esimesed külvidki tehtud ja jääb vaid oodata, kas tärkavad. Sel kevadel sai külvatud jumalatelilli ja jaapani priimulat. Lisaks nendele jäänelki. Nelgid on kenasti tärganud ja ootavad pikeerimist.
2012. aastal liitusin Võhma aiandusseltsiga Kanarbik. See on väga tegus selts, kus igale huvilisele tegevust ja enesetäiendamise võimalusi pakutakse. Talveperioodil toimuvad korra kuus teabepäevad erinevatel teemadel. Lektoriteks on kutsutud väga suurte kogemustega aednikud.
27. jaanuaril toimus teabepäev, mille teemaks oli rabaaia rajamine. Selle kohta saab lugeda siit
17. veebruaril toimus teabepäev okaspuude kasvatamisest koduaias. Info siin
Hoolimata sellest, et kevade saabumiseni on jäänud loetud päevad, on ilm veel küllalt talvine. Lund on üle ootuste palju. Meil Viljandis küll viimasel paaril päeval sadanud pole, aga miinuskraadid hoiavad olemasolevat alles. Päike särab kirkalt ja annab märku lähenevast kevadest.
Lõpetuseks mõned talvised pildid :)


 

 


 

2 kommentaari:

elu aias ütles ...

Edu sulle!

MUHEDIK ütles ...

Ma olen samal arvamusel, enne märtsi lõppu ei juhtu väljas midagi, külm on kuu lõpuni :)