Neljapäev, 1. jaanuar 2015

2014 on minevikuks saanud

Oh aeg, miks nii kiirelt tõttad? Aastad mööduvad justkui linnulennul, pea jälle kevad ja ilus looduse tärkamine. Mõnus lumine ja parajate miinuskraadidega talv on aeg puhata argistest aiatöödest ja tulevikuplaane pidada. Aasta viimasel päeval käisime oma valdusi üle vaatamas ja aiale toredat uut aastat soovimas :) Järgmise pildiga soovime kõigile aiainimestele kordaminekuid ja uusi põnevaid taimeleide alanud 2015. aastal!
 Nüüd vanade võlgade juurde, ja seda eelkõige enda ees :) Aasta lõpus oli soov teha veidi teistmoodi sisuga postitus. Hoolimata sellest, et olen kirglik aiainimene, astun sellest teemast vahetevahel viivuks pika sammu eemale. Talvisel ajal, kui aed on puhkamas, olen ikka mõne käsitöö ette võtnud. Seekord oli selleks lapitekk. Kui juba teha, siis pigem kaks korraga. See oli päris huvitav kogemus. Esimese tarbeks sai kavand joonistatud, teisega oli lihtsam, kuna lappide paigutamise skeem jäi suhteliselt sarnaseks. Kokkuvõtteks võib öelda, et kui olla selle töö juures hästi täpne, siis sujub kenasti ja tulemus saab ilus. Panen mõne pildi ka.

See oli teine tekk, mis valmis oluliselt kiiremini kui esimene. Ja nüüd tagurpidises järjekorras pildike esmavalminust ka.
Minu jaoks oligi selle töö juures kõige keerulisem värvide sobitamine. Kui materjali soetatud sai, siis haarasin tükke suure innuga, aga sobitamisel selgus, et ega ikka ei sobi kõik toredused omavahel. Samas sain huvitava kogemuse ja lapselapsed olid väga rõõmsad oma jõulukinkide üle :)
Oma olemuselt olen laisk kirjutaja, aga loodan, et ületan ennast ja õige pea kirjutan siia jälle :)

13 kommentaari:

elu aias ütles ...

Tead need tekid on ikka üliilusad :)

Neljandik ütles ...

Väga hea silm on värvide kokkusobitamiseks, tõesti ilus tulemus!

Milda ütles ...

Kaunis! Tôeline osavnäpp!

Rahutu rahmeldaja ütles ...

lapitekk on midagi sellist, mis minu arust kuulub mustkunsti valda ja Sinu omad on ikka eriti ilusad, kuulud suurte võlurite hulka :)

Eve Piibeleht ütles ...

Imeilusad tekid. Ja ma mõtlen seda täiesti tõsiselt, sest ei ole eriline lapitehnika austaja, minu jaoks on tulemus tavaliselt liiga kirju. Aga Sinu tekid on tõeliselt nauditavad. Head uut aastat!

Tsiil ütles ...

Mulle ka meeldib!Kui valima peaks, siis ei teakski, sinine tõmbab :) aga see teine on ka väga kaunis. Hästi tehtud!

Tii ütles ...

Vaatan tekke ja mõtlen, et kas sa tõesti viskasid kõik mittesobivad tükid kõrvale - valmistöödes neid näha ju pole!

helleaed ütles ...

Oh need tekid, olin neid valmistades elevil ja paistab, et esimene katsetus meeldib teilegi. No tegelikult on üllatav see, et ega seda materjali nii palju kulugi. Üleliigsed tõstsin kõrvale jah, aga kui uut teha, siis peaks midagi juurde vaatama. Need tekid tegin lastele mõõduga 120*160. Olen mõtisklenud küll, et kui ette võtta ja üks suur tekk ka veel teha. Uurisin seda teadust enne googlest ja oi kui lahedaid ideid sain :)
Egas midagi, kõike ilusat uuel aastal ja toredaid ideid! :)

Ise Hakanud Lillekasvataja ütles ...

Väga ilusad tekid ja värvid sobivad väga hästi!

Futu ütles ...

Kaunist ja tegusat uut aastat!:) Väga ilusad tekid.:)
Nii peeneid ma polegi kunagi teinud.

MUHEDIK ütles ...

Imeilus ja ülikorralik töö. Võid julgelt jätkata juba hoopis suurematega.
Head uut aastat!

Rose ütles ...

super ilusad ja maitsekad tekid...väikesed kunstiteosed! :)

Köögikata ütles ...

Väga ilusad tekid! Olen suur lapitehnika austaja, aga ise suudan ainult crazy quilt tehnikat harrastada, sest mul jääb tugevalt puudu täpsusest.