pühapäev, 15. jaanuar 2012

Reisid

2001. aastast kuni 2007.aastani käisin igal suvel reisimas. Harrastasin nö rekkaturismi:) See oli päris huvitav aeg. Kui suvisest puhkusest 2 nädalat autokabiinis elatud sai, siis koju tulles hakkas pea ringi käima sellest avarusest, mis ununenud oli. Enamasti juhtus nii, et kui olin Aini kaasreisijaks, siis oli ikka ülikiire ja ringi vaatamiseks jäi väga vähe võimalusi. Ise ma ütlesin nende sõitude kohta ikka nii, et need rohkem looduse imetlemiseks auto aknast. Kuna olen alati ilusaid taimi armastanud, siis sai igal võimalusel omale taustaks valitud mõni õitsev kaunitar. Õnnetuks tegi ainult see, et ei osanud nendele nime anda :(
Nüüd vanu pilte vaadates sai ette võetud ja mõned paberkandjal pildid sisse skanneertud. Panen ka siia mõned neid toredaid elamusi meenutama.
Olen alati palme jumaldanud ja iga võimalust kasutanud nende taustal pildistada.
Ega oskagi midagi öelda, äkki on see mingi kuslapuu?
Siin veel üks punaseõieline kaunitar :)
Siin ilmselt rodoga tegemist.
See pilt on tehtud Itaalias mägiteel. Oli natuke vaba aega ja sai jalutatud ja kohalikku elu-olu vaadatud.
See tääkliilia on küll võimas. Ja üliteravad lehetipud on tal :)
Need olid pildid Itaaliast.
See on lõbus pilt sellest, kuidas teelt eksides sattusime Prantsusmaa väikelinna südamesse oma suure autoga :)
Järgmised pildid on usutavasti Austriast.
Paadisillal hetke nautimas....
Siin on näha peaaegu päris kuiv jõesäng, mis täitub kiiresti, kui algab sajuperiood.
Millised mäed ja ilus taevas.....
Puhkehetke nautimas...
 Järgmiseks veel mõned pildid Saksamaa väikelinnadest.
Viimasel ajal palju poleemikat tekitanud puude lõikamine karmil moel ehk köndistamine... Tundub, et midagi sarnast on ka selle pildi taustal toimunud.
Taustaks valitud eraaed, kuigi ega väga palju sealt ju näha ei jäänud. Korrektsed olid need aiad küll.
Mind vaimustasid linnahaljastuses need ümarpalgist tehtud konteinerid.
Lõpetuseks purskkaev. Kokkuvõtteks võib öelda, et toredad olid need reisid, mis tihedalt tööga seotud. Sinna juurde kuulusid pikad piirijärjekorrad ja magamata ööd, kui oli kiiresti vaja ühest sihtkohast teise jõuda.

3 kommentaari:

KIMALANE ütles ...

Reisifotosid on alati hea vaadata, see on nagu meditatsioon. Kõik mured ja probleemid on kuhugi kadunud. Ja hea tuju tuleb ka.
Soovin uusi reise!

Tii ütles ...

See, mida sa kuslapuuks kahtlustasid on vürtspõõsas Calycanthus floridus või mõni selle sugulane. Kasvab ka Eestis ja saadaval näiteks Aiasõbras. Järgmise pildi kaunis liaan trompetõis Campsis radicans vallutab soojemas kliimas õuesid ja aedasid, meil külmaõrn, kuid mõnel entusiastil pidavat vahel isegi õitsema. Seemnemaailmas seemned saadaval.

helleaed ütles ...

Aitäh, Tii! Sellal kui ma nendel reisidel käisin ei tundnud ma kuigi palju taimi ja alati, kui need uhked õitsvad põõsad meelde on tulnud, siis ikka hing kripeldab selle teadmatuse pärast.
Aga inimene õpib kogu elu:)