pühapäev, 5. aprill 2020

Sinililled meie metsadest

Olen aastaid uurinud tulikaliste sugukonna taimi. Kui nüüd asja üle mõelda, siis ma ei tea küll ühtegi selle sugukonna taime, mis hinge helisema ei paneks. See on suur seltskond põnevaid taimi, mis looduslikult kasvavad parasvöötmes. Mis sa hing veel oskad tahta, kui lemmikud sobivad meie kliimas kasvama ja rõõmustavad aedniku hinge igal aastal.
Olen sinililli kasvatanud üle 10 aasta. Juba ammu on saanud traditsiooniks igal kevadel metsas käia ja uusi põnevaid vorme otsida. Sel aastal on olud nii palju muutunud, et tuleb seda üksi teha, kuna ei ole võimalik koos heade sõpradega metsamatkale minna. Vot seltskonnast tunnen ma küll puudust, aga parema ja helgema tuleviku nimel tasubki vahest aeg maha võtta.
Tagasi veel korra meie erakordse ja olematu talve juurde. Teadagi ei ole see hea, kuna nüüd siis kevadel on öökülmi rohkem olnud, kui kogu talve jooksul kokku. Sinilille õied, mis kiirustasid varakult ennast näitama, said ühel krõbedamal ööl pihta. Tegelikult oli päris kurb vaatepilt. Õnneks polnud kõik veel puhkenud ja loodan veel sel kevadel nende ilu nautida. Ja nagu öeldake, et pole halba ilma heata. Jõudsin enne saatuslikku ööd neid pildistada ja panen siia pildirea oma kevadistest rõõmutoojatest.
Olen juba mitu aastat plaani pidanud, et oma kevadised lemmikud ritta panna ja täna sai see teoks. Sinilillelised tervitused kõigile, kes siia lehele uudistama satuvad!

9 kommentaari:

Futu ütles ...

Uhke pildirida. :)
Kas kõik on kohalikud, milline saku oma, ma enda omi veel ei näe? :)

helleaed ütles ...

Kõik on kohalikud jah. Ma pole kindel, peab koha peal silte vaatama :)

iirisesõber ütles ...

Suurepärane valik

Mann ütles ...

Nii ilus kevadrõõmu pakkuv väljapanek😊.

Tsiil ütles ...

oo, siin on juba valikut! Mul lemmikud vahelduvad, sel kevadel meeldivad mulle valged ja lihtsad :) 5-6 kroonlehega, aga sinu variatsioonide hulgast on tänased lemmikud 8 ja 14 :)
Ma nii ootan, et minu sinililled saavutaks ka oma täissuuruse, mul neid nii ja naasuguseid, suuri ja väikesi.

Põnevat sinilille jahti!

Rahutu rahmeldaja ütles ...

Sinililled on imelised, meie metsade omad on peaaegu, Eesti nokia oma mitmekesissues :) ilus rida sul neid ja tulgu neid aina juurde :)

Tistou ütles ...

Väga ilus sinililletervitus! Aga jah, nüüd on ka neid siin, meie aias,päris kurb vaadata, sest kroonlehed paljudel öökülmadest pruunid ja õiesüdamed mustad. Ei ole see kevade algus paraku meile hea ja lahke olnud.

Unknown ütles ...

Thanks for sharing, nice post! Post really provice useful information!

Hương Lâm chuyên dịch vụ cho thuê máy photocopy màu hoặc bán máy photocopy màu uy tín, giá rẻ tại TP.HCM và giải đáp máy photocopy nào tốt nhất cũng như link download driver toshiba 456 chính xác.

Aidor ütles ...

vauuuu fantastika